Barcelona savladala Getafe, Pjanić bez minutaže

Nogometaši Barcelone su savladali Getafe u 31. kolu španske La Lige rezultatom 5:2 ponajviše zahvaljujući sjajnom Lionelu Messiju.

Barcelona je povela već u 8. minuti kada je Messi pogodio za 1:0, no samo četiri minute kasnije nespretni Clement Lenglet je postigao autogol za 1:1.

Novi autogol smo vidjeli u 28. minuti, a ovaj put je defanzivac gostiju Sofian Chakla zatresao vlastitu mrežu. Na 3:1 je povisio Messi svojim drugim pogotkom u 33. minuti susreta, a na 3:2 je smanjio Enes Unal iz penala u 69. minuti.

U 87. minuti susreta Messi je upisao asistenciju kada je centrirao iz kornera, a Ronald Araujo je pogodio glavom za 4:2.

Konačan rezultat je postavljen u 90+3. minuti kada je dosuđen penal za Barcelonu. Messi nije želio izvesti penal kojim bi kompletirao hat-trick, te je prepustio loptu Antoineu Griezmannu koji pogađa za 5:2.

Miralem Pjanić ponovo nije ulazio u igru u redovima Barcelone.