Bayern deklasirao Lazio, Chelsea bolji od Atletica

Lazio i Bayern sastali su se u Rimu u meču osmine finala Lige prvaka, a gosti iz Minhena slavili su uvjerljivo, rezultatom 4:1.

Bavarci su s lakoćom stigli do trijumfa na Olimpicu s 4:1 i pred revanš imaju dobru zalihu.

Golijada u Rimu počela je u devetoj minuti, kada je Musacchio bukvalno pokloni gol Bavarcima. Dodao je loptu Lewandowskom, ovaj u svom stilu završio posao.

U 24. minuti Musiala je povisio na 2:0, a do poluvremena je Leroy Sane postigao gol na odbijenu loptu za 3:0.

Na otvaranju drugog dijela autogol Acerbija i sve je bilo gotovo, mada je u 49. minuti Lazio preko Corree barem stigao do utješnog gola.

Istaknimo da je bivši bh. reprezentativac Senad Lulić kod Lazija u igru ušao u 31. minuti.

Chelsea minimalno slavio protiv Atletica

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Chelsea je kao gost savladao Atletico sa 0:1.

Igralo se većinom na sredini terena. Plavci su na momente imali ozbiljnije šanse. Izdvajaju se pokušaji Girouda i Wernera, kod domaćih dobru priliku je imao Suarez.

Utakmica je išla u smjeru remija bez pogodaka, a onda trenutak magije Oliviera Girouda u 71. minuti. Francuz se sjajno snašao u šesnaestercu Atletica i spektakularno makazicama pogodio za 0:1, što će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice. Chelsea u London nosi finu prednost pred revanš.