Džeko pogodio protiv Verone i na vječnoj listi strijelaca sustigao Rodolfa Volka

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je novi pogodak za Romu u sinoćnjem duelu 33. kola Serije A protiv Verone koji se igra na Olimpicu. Džeko je pogodio za 2:0 u 45+4. minuti sjajno glavom nakon što je ranije Jordan Veretout pogodio iz penala nakon deset minuta igre.

Ovo je našem napadaču bio 15. pogodak sezone u Seriji A, a još je tri puta strijelac bio u Evropskoj ligi.

Tome je dodao i čak 10 asistencija, što ga čini jednim do najuboijitih napadača u ligama petice iako je već zašao u pozne godine.

Međutim, još bitniji podatak za Džeku da mu je ovo večeras bio ukupno 105. pogodak za Romu, što ga je izdvojilo na petom mjestu najboljih strijelaca Vučice svih vremena.

Ovim golom sustigao je i četvrtoplasiranog Rodolfa Volka, koji sada ima samo jedan pogodak više u odnosu na našeg napadača (106).

Izvor: KLIX.BA