MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Juventus osvojio Superkup Italije, Ronaldo i Morata srušili Napoli

Nogometaši Juventusa osvojili su Superkup Italije nakon što su večeras na Mapei stadionu u Reggio Emiliji savladali Napoli rezultatom 2:0.U dosta lošem prvom poluvremenu nije bilo puno prilika za postizanje gola i igralo se uglavnom na sredini terena. Najbolje šanse propustili su Lozano s jedne i Ronaldo s druge strane.

Gol odluke pao je u 64. minuti i to na dosta sretan način. Juventus je izveo korner, lopta se odbila do Ronalda koji se očekivano spretno snalazi i dovodi Staru damu u vodstvo.

Napoli je u 79. minuti imao priliku za povratka u meč, ali je Insigne iz penala očajno pucao pored gola i propustio veliku šansu.

Nije se uspio Napoli do kraja meča nametnuti dovoljno da ponovo dođe u priliku za gol, dok je Juventus u sudijskoj nadoknadi preko Morate došao do konačnih 2:0.

Izvor:Klix.ba