Juventus u finalu pobijedio Atalantu i osvojio svoj 14. Kup Italije

Nogometaši Juventusa osvojili su Kup Italije nakon što su večeras u finalu na Mapei stadionu pobijedili ekipu Atalante rezultatom 2:1. Ovo je bio 14. osvojeni kup za Staru damu.

Atalanta je odlično igrala u prvom poluvremenu. Imali su inicijativu i redali prilike, ali je Juventus nakon pola sata igre došao u vodstvo golom Kuluševskog na asistenciju McKennieja.

Ipak, četiri minute prije odlaska na odmor Atalanta dolazi do zasluženog izjednačenja, a strijelac je bio Malinovsky.

U nastavku utakmice Juventus je igrao daleko bolje i nagrada za takvu partiju stigla je u 73. minuti kada je Chiesa pogodio na asistenciju večeras vrlo dobrog Kuluševskog.

Atalanta je krenula žestoko po novo izjednačenje. Posebno su bili grubi u završnici pa su u posljednjih 12 minuta dobili čak četiri žuta i jedan crveni karton. Ipak, do gola nisu mogli pa je Juventus mogao početi sa slavljem.