Košarkaške Zmajice savladale Tursku u nevjerovatnoj završnici, Turska – BiH 54:64

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savlada je selekciju Turske u 2. kolu ženskog Eurobasketa.

Naše djevojke su sjajno otvorile utakmicu, nizali su se napadi, a na kraju prve četvrtine Zmajice su vodile 8:17.

Do kraja prvog poluvremena i Turska se vratila u igru, a prednost koju su naše reprezentativke napravile lagano se topila, tako je kraj poluvremena dočekan sa rezultatom 26:27.

Prednost se topila, a kako je odmicala treća četvrtina reprezentacija Turske se razigrala i povećavala prednost nad našim curama.

Igra je nastavljena u sličnom tempu, Turska se razigrala. U posljednjoj četvrtini i naše cure su krenule, pojačale su tempo.

Serijom koševa Zmajice su uspjele napraviti seriju od 13:0.

U nevjerovatnoj završnici one su savladale reprezentaciju Turske, rezultatom 54:64.

Naše reprezentativke u nedjelju igraju protiv reprezentacije Slovenije.

iZVOR:R.SARAJEVO