Nova titula prvaka za KK “Regeneracija”

U subotu je u dvorani u Sanskom Mostu održano Prvenstvo USK za djecu, kadete, juniore i U21.

Organizator prvenstva je karate Savez USK-a, dok je tehničku organizaciju preuzeo karate klub “Hurije” Sanski Most.I pored pandemije Covid -19 na prvenstvu je učestvovalo 270 takmičara iz 15 klubova.

Karate klub Regeneracija je nastupao sa 51 takmičarem u katama i borbama, koji su ukupno osvojili 55 medalja (19. zlatnih, 17. srebrenih i 19. bronzanih medalja),ponijevši 7. titulu prvaka USK zaredom u Veliku Kladušu.

Drugo mjesto pripalo je karate klubu Hurije – Sanski Most, dok je treće mjesto pripalo klubu KBV BUDO – Cazin.

Od ostalih velikokladuških klubova nastupili su jos  KBV „Tigar“ iz Crvarevca koje je zauzeo 7. mjesto u ukupnom poretku, KK „23. februar“ je zauzeo 10. mjesto,a KK „Fudokan“ 12. mjesto.