MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Odlično izdanje Nurkića u novom porazu Trail Blazersa

Portland Trail Blazersi su upisali peti uzastopni poraz te drugi u svega nekoliko dana protiv Memphis Grizzliesa uz još jedno odlično izdanje Jusufa Nurkića.

Ovaj put meč je završen pobjdom gostujuće ekipe 113:120. Grizzliesi su u jednom trenutku imali i +15, vratio je Nurkić domaće na +3 u posljednoj minuti.

Očekivala se neizvjesna završnica, ali je Damian Lillard upropastio nekoliko napada Blazersa, dok su gosti bili smirene ruke i na kraju su upisali drugu pobjedu nad istim rivalom u svega nekoliko dana.

Nurkić je za 29 minuta ostvario double-double učinak. Meč je okončao sa 16 poena i 19 skokova. Međutim, prava je šteta što su Blazersi ponovo izgubili.

Inače, najefikasniji na meču sa 28 poena bio je gostujući košarkaš Ja Morant, dok domaćih se istakao CJ McCollum sa 27 poena.

Bradley Beal je sa 33 poena vodio Washington Wizardse do pobjede nad Cleveland Cavaliersima. Završeno je 119:110.

Bogdan Bogdanović je sa 31 poenom bio fenomenalan protiv Milwaukke Bucksa u pobjedi 111:104. Gostima nije pomogao ni double double učinak Giannisa Antetokoumpa od 31 poena i 14 skokova.