Pjanić startao u ubjedljivoj pobjedi Barcelone, Manchester United u gostima savladao PSG

Večerašnjim susretima kompletirano je prvo kolo u grupama E, F, G i H Lige prvaka.

Barcelona je opravdala ulogu favorita i savladala je Ferencvaroš kod kuće rezultatom 5:1.

Miralem Pjanić je prvi put od početka susreta zaigrao za Barcu i odigrao je dobro do 76. minute kada ga je zamijenio Sergio Busquets.

Katalonci su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu koje su riješili u svoju korist rezultatom 2:0 pogocima Lionela Messija iz penala u 27. i Ansua Fatija u 42. minuti.

Na 3:0 povisio je Philippe Coutinho u 52. minuti susreta, a na 3:1 je smanjio je Igor Haratin iz penala u 69. minuti. Barca je od te minute igrala i s igračem manje jer je Gerard Pique dobio crveni karton nakon što je u kaznenom prostoru srušio Tokmaca Nguena.

Barca je i s igračem manje uspjela stići do još dva pogotka. Za 4:1 je u 82. minuti pogodio mladi Pedri, a u 89. minuti konačnih 5:1 je postavio Ousmane Dembele.

Sjajan meč u Parizu su odigrali PSG i Manchester United, a konačan rezultat na Parku prinčeva je glasio 1:2.

United je poveo u 23. minuti iz penala. Najprije je Keylor Navas odbranio udarac Brune Fernandesa sa bijele tačke, ali je penal ponovljen jer je golman Parižana ranije napustio gol-liniju. Iz drugog puta Fernandes je šutirao identično, Navas se odlučio baciti na drugu stranu i na semaforu je stajalo 0:1.

Parižani su do izjednačenja stigli u 55. minuti susreta. Neymar je izveo korner sa lijeve strane, a nesretni Anthony Martial je glavom zakucao loptu u svoju mrežu za 1:1.

Crveni đavoli su do pobjede stigli u 87. minuti meča kada je Marcus Rashford sjajno pogodio sa 20 metara za konačnih 2:1.

Grupa E

Chelsea – Sevilla 0:0
Rennes – Krasnodar 1:1 (Guirassy penal 56. – Ramirez 59.)

Grupa F

Lazio – Borussia Dortmnud 3:1 (Immobile 6., Hitz autogol 23., Akpa Akpro 76. – Haaland 71.)
Zenit – Club Brugge 1:2 (Horvath autogol 74. – Dennis 63., De Ketelaere 90+3.)

Grupa G

Barcelona – Ferencvaroš 5:1 (Messi penal 27., Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., Dembele 89. – Haratin penal 69.)
Dinamo Kijev – Juventus 0:2 (Morata 46., 84.)

Grupa H

PSG – Manchester United 1:2 (Martial autogol 55. – Fernandes penal 23., Rashford 87.)
Leipzig – Bašakšehir 2:0 (Angelino 16., 20.)

Izvor:Klix.ba