Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci se plasirala u polufinale Paraolimpijskih igara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinalu Paraolimpijskih igara u Tokiju i to nakon pobjede protiv Japana rezultatom 3:0 (25:13; 25:15; 25:13) u setovima.

U posljednjem kolu grupne faze naši momci su savladali Japan, a bh. odbojkaši odigrali su izuzetno kvalitetan susret i Japancima tek u drugom setu dozvolili osvajanje 15 poena.

Prvi set su naši odbojkaši osvojili nakon 19 minuta (25:13), za osvajanje drugog im je bila potrebna 21 minuta, da bi za također 21 minutu osvojili treći set i ukupno nakon sat vremena i jedne minute došli su do pobjede.

Najefikasniji u našem timu bio je Safet Alibašić koji je osvojio 13 poena, a pratio ga je Ermin Jusufović sa 11 osvojenih poena.

Podsjećamo da je naš tim u prvom kolu ostvario pobjedu protiv Egipta, dok su protiv Rusa u drugom kolu doživjeli poraz.

Protivnik u polufinalnom susretu koji će se igrati drugog septembra će nam biti aktuelni paraolimpijski i svjetski prvak – reprezentacija Irana.

Izvor: klix.ba