Sevilja u finalu Lige Evropa

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evropa, nakon što su u polufinalu u Kelnu poslije preokreta pobijedili Mančester Junajted sa 2:1.

Mančester Junajted je poveo u devetom minutu golom Bruna Fernandeša iz penala. Penal je dosuđen poslije upotrebe VAR tehnologije zbog starta Dijega Karlosa na Markusu Rašfordu.

Sevilja je izjednačila u 26. minutu golom Susa, poslije dobrog dodavanja Serhija Regiliona.

U drugom poluvremenu engleski tim je imao nekoliko dobrih prilika preko Mejsona Grinvuda i Entonija Marsijala, ali oni nisu uspjeli da savladaju golmana španske ekipe.

Pobjedonosni gol postignut je u 78. minutu kada je strijelac bio Luk de Jong, poslije centaršuta Hesusa Navasa, ali i loše intervencije odbrambenih igrača Junajteda.

Sevilja je do sada pet puta igrala u finalu Lige Evropa i osvojila pet trofeja – 2006, 2007, 2014, 2015. i 2016. godine.

U drugom polufinalu igraju Inter i Šahtjor, večeras od 21 sat.

Finale je na programu u petak, 21. avgusta od 21 sat.