Sjajna Jonquel Jones novim double-double učinkom vodila Connecticut do pobjede

Košarkašice Connecticut Sunsa pobijedile su sinoć u Montvilleu ekipu Los Angeles Sparska rezultatom 76:72, a glavnu ulogu ponovo je imala Jonquel Jones.

Reprezentativka Bosne i Hercegovine odigrala je još jednu fenomenalnu utakmicu i s novim double-double učinkom uveliko pomogla svom timu da dođe do pobjede.

Jones je na parketu provela nešto manje vremena nego inače (29 minuta), ali i to je bilo dovoljno da postigne 22 poena i tome doda još 11 skokova.

Veliku pomoć imala je u prezimenjakinji Brionni koja je postigla 23 poena. Najbolja u poraženoj ekipi bila je Coffey s 18 poena.

Inače, bila je to vrlo zanimljiva utakmica puna preokreta. Domaće su vodile 10 poena nakon prve četvrtine, ali su Sparksi do poluvremena preokrenuli rezultat. U nastavku Sunsi ponovo prave preokret i dolaze u vodstvo koje su zadržali do kraja nakon dramatične završnice.

Connecticut je prvi na tabeli Istočne konferencije s 19 pobjeda i šest poraza, dok Los Angeles posljednji na Zapadu s omjerom 10-15.