Zverev furioznom igrom protiv Hačanova osvojio olimpijsko zlato u Tokiju

Njemački teniser Alexander Zverev (5. ATP) osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju savladavši Karena Hačanova (25. ATP) rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:1.

Nakon što je napravio senzaciju izbacivši Novaka Đokovića u polufinalu, Zverev je u borbi za zlato pred sobom imao rutinski posao. Teniser slabije rangiran za 20 mjesta na ATP listi nije danas imao šanse na Ariake Tennis Parku.

Finalni meč trajao je sat i 21 minutu igre, a nešto uzbudljivije bilo je u prvom setu gdje je Nijemac napravio break pri rezultatu 1:1, a onda ga čuvao do samog kraja i ovjerio duplim breakom pri vodstvu 5:3.

Drugi set bio je još ubjedljiviji za Zvereva. Furiozno je njemački teniser stigao do 5:0 i povratka za Hačanova nije bilo. Uspio je osvojiti samo jedan gem do kraja meča i zadovoljio se srebrenom medaljom što je, ipak, prilično velika senzacija.

Podsjetimo, bronzanu medalju u Tokiju osvojio je Pablo Carreno-Busta koji je iznenadio Đokovića u jučerašnjem meču za treće mjesto.