MNK “Mujo Hrnjica” poražen u Kupu FBiH

U zanimljivoj i borbenoj utakmici Kupa Federacije BiH u futsalu, MNK “Mujo Hrnjica” je u Gradskoj dvorani u Velikoj Kladuši poražen od iskusnije ekipe MNK “Neimari” iz Zenice, koja se takmiči u Prvoj futsal ligi FBiH. U dvorani koja je bila ispunjena do posljednjeg mjesta nije izostala ogromna podrška publike.

Prema dešavanjima na terenu rezultat je mogao biti i drugačiji jer su igrači domaće ekipe propustili nekoliko izglednih prilika za gol, ali nisu imali sreće koja je ovaj put bila na strani gostiju koji su na kraju ipak zasluženo slavili i upisali sigurnu pobjedu.

Početak je protekao u odmjeravanju snaga bez izglednijih prilika, uz blagu inicijativu gostiju iz Zenice koji u 12. minuti ipak dolaze u vodstvo golom Baručije.

Samo dvije minute kasnije, konfuziju domaćih u odbrani koristi Husejnović za vodstvo  MNK “Neimari” od 0:2.

Imali su domaći  poslije toga nekoliko prilika za smanjenje rezultata, ali je golman gostiju jednostavno bio nesavladiv. Otvorenu igru domaćih iskusna ekipa iz Zenice znalački koristi i nakon kontre u 16. minuti  povisuje na 0:3 preko Šišića. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Početak  drugog poluvremena donosi nešto bolju igru “Hrnjica” koji u 27. minuti uspijevaju smanjiti rezultat na 1:3. Nakon lijepe akcije za domaće je pogodio Alibegić.

Ipak, gostujući igrač Pašalić u  34. minuti postiže gol za 1:4 i  rješava sve dileme oko pobjednika.

“Hrnjice” su pred kraj susreta uvođenjem golmana-igrača pokušali stvoriti višak i ublažiti poraz, međutim rezultat se više nije mijenjao i utakmica je završena pobjedom gostiju rezultatom 1:4.