Sjajni Inter demolirao Šahtar i zakazao finale Evropske lige sa Sevillom

Nogometaši milanskog Intera savladali su na stadionu Merkur Spiel-Arena Šahtar iz Donjecka rezultatom 5:0 i plasirali se u finale Evropske lige.Inter je do vodstva došao u 19. minuti susreta. Pogriješio je golman Šahtara Pjatov, loše je ispucao loptu, a do nje je došao Barella. Sjajno je centrirao za Lautara, a Argentinac je pogodio za vodstvo ekipe iz Milana.

U drugom poluvremenu Inter je razbio Ukrajince. U 64. minuti Brozović je asistirao za D’Ambrosija, a deset minuta kasnije Lukaku je uposlio Lautara za 3:0.

Argentinac mu se revanširao u 78. minuti susreta, a svoj drugi, a Interov peti pogodak Lukaku je postigao u 84. minuti utakmice.

Inter će u finalu igrati protiv Seville, a susret je na rasporedu u petak 21. augusta.