Zmajevi razbili Lihtenštajn u Zenici

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Lihtenštajn u petom kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine ubjedljivim rezultatom 5:0.
Zmajevi su opravdali ulogu favorita na Bilinom Polju protiv najslabije selekcije u kvalifikacionoj grupi J te su dominirali od početka do kraja susreta, a samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Benjaminu Büchelu gosti su Zenicu napustili samo sa pet pogodaka u mreži.Vodstvo Zmajevima donio je u 11-oj minuti nogometaš Dinama Amer Gojak na asistenciju kapitena bh tima Edina Džeke.Nakon vodećeg pogotka nastavile su se redati prilike pred golom gostiju,ali se rezultat do kraja poluvremena nije mijenjao.Na početku drugog poluvremena naša selekcija je i dalje dominirala, no bez konkretnog učinka, te su se nakon sat vremena igre čak i čuli zvižduci sa polupraznih tribina Bilinog Polja.Ipak do povećanja vodstva je došlo u 80-oj minuti.Duljević je šutirao sa 25 metara, lopta je na putu do gola dotakla najprije Wiesera, a potom i Malina i završila u mreži za 2:0.Taj pogodak je dao krila našim igračima koji su do kraja meča postigli još tri pogotka za konačnih 5:0.Na 3:0 povisio je Džeko pogotkom glavom u 86. minuti nakon kornera kojeg je izveo Gojak, a potom su Višća u 88. i Gojak još jednom u 90. minuti postavili konačan rezultat.