14. Međunarodna atletska utrka „Velika Kladuša 2023“: Pobjednici Dorian Miškulić (HR) i Alma Hrnjić(BiH)

Danas je u Velikoj Kladuši održana 14. Međunarodna atletska utrka „Velika Kladuša 2023“. Start i cilj utrke bili su na glavnom Gradskom trgu, a za razliku od prethodnih nekoliko godina i vrijeme je ovog puta išlo na ruku organizatoru.

Pobjedu u muškoj konkurenciji zabilježio je Dorian Miškulin, član AK “Svetice ”iz Zagreba. Na drugom mjestu završio je još jedan takmičar iz Hrvatske Bruno Belčić, član atletskog kluba “Karlovac” dok je treće mjesto pripalo takmičaru iz Sjedinjenih Američkih Država(USA) Calebu Greenwichu.

U ženskoj konkurenciji slavila je Alma Hrnjić , članica trkačkog tima CR387 Sarajevo. Drugo mjesto pripalo je Heli Rakamarić iz AK “Karlovac”, a pobjednički podijum zaokružila je još jedna takmičarka iz Hrvatske Marta Svrtan, članica AK “Svetice ” iz Zagreba.

Utrka je prošla u najboljem redu i dobroj organizaciji, a zadovoljstvo viđenim iskazali su organizatori, ali i građani Velike Kladuše koje su uživali u današnjim utrkama, ponajviše zahvaljujući dobrim vremenskim uslovima. Prvo su se takmičili oni najmlađi, potom kadeti i juniori, dok je i ovogodišnje izdanje zaokruženo nastupom takmičara u glavnoj utrci.