MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Fenomenalni Dončić brojao do 60 uz triple-double, Dallas slavio protiv Knicksa

Košarkaši Dallas Mavericksa slavili su nakon produžetaka protiv New York Knicksa rezultatom 126:121.

Ponovo je briljirao fenomenalni Luka Dončić. Slovenski as postao je prvi igrač koji je u jednoj utakmici postigao 60 koševa i preko 20 skokova (21). Srušio je rekord franšize po broju koševa, a uz 10 uspješnih dodavanja došao je do svog sedmog ovosezonskog triple-doublea.

Dallas je 33 sekunde prije kraja gubio 112:103. Na čaroban način ostali su u utakmici, tricama Wooda i Dinwiddieja. Četiri sekunde prije kraja bilo je 115:112 za Knickse. Gosti su odlučili faulirati Dončića.

Luka je prvo bacanje pogodio, a drugo promašio. Dočepao se lopte i potom poenima sekundu prije kraja utakmicu odveo u produžetak.

U dodatnih pet minuta nije bilo puno drame i Dallas je bez puno problema stigao do nevjerojatne pobjede. Ovom igrom Dončić je još jednom istaknuo svoju kandidaturu za naslov MVP-ja ove sezone.

Spencer Dinwiddie ga je pratio sa 25 poena, dok je Wood ubacio 19.

Najefikasniji u timu Knicksa bio je Quentin Grimes sa 33 ubačena poena, Randle je ubacio 29 poena i 18 skokova. Dobru partiju ubacio je i Mitchell Robinson sa 20 poena i 16 skokova.

Denver kraljevski, Jokić na skok od triple-doublea

Serija Denvera traje. Nuggetsi su ostvarili peti vezani trijumf na NBA parketima, a osmi u posljednjih devet utakmica ostvarili u gostima protiv Sacramento Kingsa 113:106 i ostali usamljeni na čelu Zapadne konferencije.

Nikoli Jokiću je nedostajao jedan skok da ostvari osmi triple-double u ovoj sezoni. Dvostruki uzastopni MVP meč je okončao sa 20 poena, 11 asistencija i devet skokova.

Iako oslabljeni bez Domantasa Sabonisa, Kraljevi su bili bolji rival u prvom poluvemenu. Na odmor su otišli sa devet poena viška 56:47, a u prvih 24 minuta su sjajno čuvali Jokića, koji je upisao samo dva poena.

Sve je počelo da se mijenja u trećoj deonici kada se probudio srpski as. Nuggetsi su postepeno smanjivali razliku i sa četiri poena minusa ušli sunu posljednjih 12 minuta.

Rezultatska klackalica je bila sve do dva i po minuta prije kraja, a onda je Denver prelomio meč na rezultatu 96:96. Prvo je Porter pogodio trojku, a onda je sa zvukom sirene isto uradio Jamal Murray. Odmah nakon toga Murray je ukrao loptu i poentirao za nedostižnih 104:96. Tim iz Colorada je posle toga rutinski priveo meč kraju.

Porter je bio najefikasniji na meču sa 30 poena, dok je Murray upisao 25 uz sedam asistencija. Kod domaćina Fox je brojao do 26.