Aldin Velić osvajač 2. Stolarkomerc kupa 2023

Na terenima Teniskog kluba “Krajišnik” je organiziran 2.Stolarkomerc kup 2023 koji je pružio ljubiteljima ove igre pregršt vrhunskih mečeva i zabave. Turnir je trajao ukupno tri dana, a do finala su došli domaći teniser Aldin Velić i najbolji teniser USK Sanjin Islamović. Islamović je prošlogodišnji pobjednik turnira, što je bio motiv više za Velića pred domaćom publikom, koja je i ove godine bila na nivou.

Prvi set je bila prava drama, što je i rezultiralo tie breakom. U tie breaku je Velić djelovao odlučnije i energičnije kao i 90% meča, tražio brzu igru i winnere dok se Islamović vješto branio, ali je ipak posustao u odlučujućoj 13-toj igri te Velić uzima prvi set 7:6 (7:1 u tiebreaku).

Drugi set bolje otvara Islamović te uz dva breaka odlazi na 0:3, gdje je sve slutilo na treći set, ali Velić opet pronalazi energiju i momentum, te meč vraća u egal 3:3. Nakon toga, došlo je do predaje meča od strane Islamovića i velikog trijumfa za najboljeg domaćeg igrača Aldina Velića.

Na turniru je viđen i više nego kvalitetan tenis, a pored gostiju iz Bihaća na ovom turniru nastupili su velikokladuški teniseri koji su demonstrirali umijeće sa reketom i dokazali da se kroz seniorsku Tenisku Ligu profiliraju dobri igrači. Iz Teniskog kluba “Krajišnik” su u svojstvu domaćina zahvalili svima koji su bili dio ove priče, te vjernoj publici i sponzorima turnira.