MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Argentina na penale pobijedila Nizozemsku i zakazala okršaj sa Hrvatskom u polufinalu

Nogometna reprezentacija Argentine pobijedila je selekciju Nizozemske nakon penala rezultatom 4:3 i plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva gdje će u srijedu igrati protiv Hrvatske. Nakon regularnog dijela susreta i poslije produžetaka bilo je 2:2.

Gaučosi su većim dijelom susreta odigrali taktički dobro, te su predvođeni izvanrednim Lionelom Messijem zasluženo prošli dalje, iako su u jednom trenutku “visili”.

Prvo poluvrijeme bilo je jako tvrdo, ali u 35. minuti trenutak inspiracije najboljeg argentinskog igrača bio je presudan. Messi je genijalno probio kroz sredinu, dodao do Moline koji se odlično snašao i pogodio za 1:0.

Argentina je i u nastavku kontrolisala zbivanja na terenu, dok Nizozemci nikako nisu uspjevali da ozbiljnije ugroze gol Martineza. Pitanje pobjednika riješeno je u 73. minuti kada je Acuna izborio penal, a Messi sigurno pogodio.

Nogometaš PSG-a prevario je golmana Nizozemske Nopperta, koji je ostao na sredini, i poslao loptu u desnu stranu za velikih 2:0.

Do kraja je Nizozemska uspjela da smanji preko Weghorsta u 83. minuti kada je efektno pogodio glavom za 2:1, i kada se činilo da Argentina ide dalje, doživjeli su veliki šok u desetoj minuti sudijske nadokande.

Nizozemci su lukavo izveli slobodan udarac u posljednjem napadu kada je Koopmeiners izvanredno uposlio Weghorsta, a nizozemski napadač je drugi put matirao Martineza za 2:2 i produžetke.

U produžecima Argentina je propustila najbolje šanse u 113. minuti kada je izblokiran Lautaro i u 120. minuti kada je Fernandez pogodio stativu pa se pristupilo izvođenju penala.

U prvoj seriji Martinez je odbranio udarac Van Dijka, a Messi je pogodio za 1:0. Sjajni Martinez je zatim odbranio pokušaj Berghuisa, a Paredes je povisio na 2:0.

U trećoj seriji Koopmeiners je smanjio na 2:1, ali je i Montiel bio siguran na drugoj strani. Konačno, u četvrtoj seriji Weghorst je pogodio, a Fernandez je šutirao pored gola.

De Jong je izjednačio potom na 3:3, ali je Lautaro sigurnim penalom u petoj seriji odveo Argentinu dalje na megdan Hravtskoj.

Rezultat i strijelci:

Nizozemska – Argentina 2:2 / penali 4:3 (Weghorst 83′, 90+10’/ Molina 34′, Messi 73′ pen.)

IZVOR: klix.ba