Atletico slavio u derbiju protiv Reala i izazvao bijes kršenjem džentlmenske tradicije

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su Real Madrid rezultatom 1:0 u derbi susretu 35. kola španske La Lige i gotovo su osigurali plasman u Ligu pvraka naredne sezone.

Ekipa Diega Simeonea zanemarila je tradiciju protiv svojih najvećih rivala, koji su već osvojili naslov La Lige i Kraljevima nisu priredili uobičajeni špalir prije utakmice kako bi im na taj način čestitali titulu.

Tradicija odavanja počasti novopečenim šampionima u Španiji postoji od 1970-ih, ali je Atlético prekinuo zbog, kako su objasniili, “poštovanja prema navijačima” i zbog “poniženja” , što je izazvalo prilično oštre reakcije i bijes španske javnosti.

Atletico je dominirao od samog početka i propustili su niz dobrih prilika preko Corree, Carrasca i Cunhe. Ipak, do vodstva su stigli u 40. minuti kada je Carrasco sigurno realizovao dosuđeni penal za prednost Jorganadžija 1:0.

Real, koji je igrao u izmijenjenom sastavu i bez najvećih zvijezda u početnom sastavu, probudio se nakon gola i u sudijskoj nadoknadi propustio je najveću šansu kada je Oblak odbranio zicer Joviću.

I u nastavku smo gledali potpunu dominaciju Jorgandžija i pravo je čudo kako nisu postigli drugi gol. Šanse su se redale kao na traci, čak je i Real imao svoje prilike u samom finišu, ali promjene rezultata nije bilo i ostalo je 1:0.

Atletico će u narednom kolu gostovati Elecheu, dok Real na svom terenu dočekuje Levante.