Barcelona bolja od Huesce,Pjanić na klupi

Barcelona je na Camp Nou ugostila Huescu i rutinski došla do pobjede (4:1).

Ozbiljnim pristupom od samog početka, domaći su došli do pobjede, pa su se vodećem Atleticu primakli na samo četiri boda.

U prvih 45 minuta bilo je 2:1 i viđena su dva spektakularna gola. Prvo je Lionel Messi sjajno pogodio u 13. minuti, zatim Griezmann u 35. minuti. Ter Stegen je u zadnjim sekundama prvog dijela napravio penal, a Mir je bio siguran za 2:1.

Isti igrač je imao nevjerovatan promašaj prije nego što je Mingueza glavom loptu spremio u mrežu za 3:1 u 53. minuti i to nakon nove asistencije Messija.

Argentinac je do kraja postigao i 21. ligaški gol i samo potvrdio sjajnu formu, ali i veliku klasu u poznim igračkim godinama.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nije večeras dobio ni minutu i čini se da na njega Koeman više ne računa.