MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Bayern protutnjao Londonom,remi Napolija i Barcelone

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Stamford Bridgeu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Chelsea rezultatom 3:0 i tako praktično osigurali prolazak među osam najboljih ekipa Starog kontinenta.

Samo devet minute igre u nastavku bilo je dovoljno da Bayern riješi pitanje pobjednika ovog meča. Oba puta u istim ulogama bili su asistent Lewandowski i strijelac fenomenalni Gnabry. U 51. i 54. minuti postigao je golove za uvjerljivih 0:2.

Nije se tu Bayern zaustavio pa se sjajni Lewandowski i sam upisao u strijelce u 76. minuti nakon asistencije Daviesa, koji je prethodno imao odličan prodor po lijevoj strani.

Do kraja utakmice vrijedi izdvojiti još isključenje Alonsa sedam minuta prije kraja meča. Promjena više nije bilo pa je Bayern slavio uvjerljivu pobjedu od 3:0.

Oprezno i bez mnogo prilika na San Paolu: Napoli – Barcelona 1:1

Nogometaši Napolija dočekali su na stadionu San Paolo u prvom susretu osmine finala Lige prvaka ekipu Barcelone, a susret je završen rezultatom 1:1.

U prvom Messijevom susretu na stadionu San Paolo nismo vidjeli mnogo prilika u prvih 45 minuta igre. Barcelona je više imala loptu u svojim nogama, ali nije stvorila nijednu dobru priliku pred golom Ospine. Prednost Napoliju donio je Mertenes u 30. minuti susreta.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je mogao postići još jedan pogodak, ali je Manolas bio neprecizan pa su Napolitanci na odmor otišli uz vodstvo rezultatom 1:0. Barcelona je do izjednačenja došla u 57. minuti susreta. Busquets je sjajno pronašao Semeda, a Portugalac asistira Griezmannu koji bez mnogo problema trese mrežu Ospine.

Arturo Vidal je u 89. minuti dobio dva žuta kartona, jedan zbog prekršaja, a drugi nakon sukoba s Ruijem i nakon Busquetsa Barcelona je izgubila još jednog nogometaša za revanš. U samoj završnici susreta povrijedio se i Pique, a zamijenio ga je Lenglet.