MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Bayern u finalu Svjetskog klupskog nogometnog prvenstva

Nogometaši Bayerna plasirali su se u finale Svjetskog klupskog nogometnog prvenstva, nakon što su u drugom polufinalnom meču u Dohi savladali egipatski Al Ahly rezultatom 2:0.Bavarci su dominirali u prvom dijelu, a do vodećeg gola su došli u 17. minuti kada se Robert Lewandowski dobro snašao i rutinski je pogodio za vodstvo aktuelnog prvaka Evrope.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto bolju igru Egipćana koji su u pojedinim dijelovima meča vršili pritisak, ali bez pravih šansi. Sve dileme oko pobjednika riješene su u 86. minuti kada je Lewandowski na dodavanje Sanea postavio konačnih 2:0.

Bayern će u finalu u četvrtak od 19 sati igrati protiv meksičkog Tigresa koji je sa 1:0 bio bolji od brazilskog Palmeirasa.