Bayern uz hat-trick Lewandowskog razbio Benficu, Fati donio trijumf Barceloni u Kijevu

Nogometaši Bayerna su razbili Benficu u četvrtom kolu Lige prvaka, dok se Barcelona namučila za pobjedu u Kijevu.

Bayern je dočekao Benficu i slavio je rezultatom 4:2. Pobjeda Bavaraca nije ni u jednom trenutku dolazila u pitanje, a poveli su u 26. minuti preko Lewandowskog.

U 32. minuti popularni Lewa je asistirao Gnabryju za 2:0, a na 2:1 je smanjio Morato u 38. minuti. Lewandowski je mogao do drugog gola stići u 45+1. minuti, no promašio je penal.

U 49. minuti Sane je povisio na 3:1, a potom asistirao Lewandowskom za 4:1 u 61. minuti. Nunez je u 74. minuti pogodio za 4.2 i donio kakvu-takvu nadu Benfici, no u 84. minuti Neuer je asistirao Lewandowskom koji je kompletirao hat-trick za konačnih 5:2 i ovjeru prolaska u osminu finala.

Za razliku od Bayerna, Barcelona se namučila za trijumf na gostovanju u Kijevu kod Dynama. Katalonci su slavili rezultatom 1:0, a čovjek odluke je bio Fati koji je postigao pogodak u 70. minuti susreta za velika tri boda kojim je Barca skočila na drugo mjesto u grupi E.LIGA PRVAKANevjerovatni Ronaldo golovima u nadoknadi spasio United poraza od Atalante

Nogometaši Seville su ponovo razočarali i nakon tri remija u prva tri kola doživjeli poraz kod kuće od Lillea rezultatom 2:1. Sevilla je povela u 15. minuti pogotkom Ocamposa, no preokret i pobjedu Lilleu su donijeli David iz penala u 43., te Ikone u 51. minuti susreta.

Grupa E

Bayern – Benfica 5:2 (Lewandowski 26′, 61′, 84′, Gnabry 32′, Sane 49′ – Morato 38′, Nunez 74′)

Dynamo – Barcelona 0:1 (Fati 70′)

Izvor:Klix.ba