Borac poražen od Cluja (3:1) u prvom pretkolu Lige prvaka

Nogometaši Borca su poraženi u prvom pretkolu Lige prvaka na gostovanju kod rumunskog Cluja rezultatom 3:1.

Prvak Bosne i Hercegovine je počeo utakmicu u sastavu Lakić, Ćorić, Milojević, Ćosić, Subić, Vojnović, Meleg, Zakarić, Vranješ, Ziljkić i Moraitis, a primio je pogodak već u 11. minuti.

Milojević je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a sudija Kamphuis je dosudio penal za Cluj. Šutirao je Deac ali je pogodio stativu, no lopta se nakon toga odbila do Omranija koji sa 16 metara neometan šalje loptu u gol.

U 28. minuti Cluj je udvostručio prednost kada je Deac krunisao lijepu akciju i asistenciju Pauna sa lijeve strane.

Borac je smanjio na 2:1 u sudijskoj nadoknadi kada je Moraitis glavom sjajno pogodio na asistenciju Ziljkića sa desne strane i dao prvaku BiH nadu da može izvuči dobar rezultat na gostovanju.

Nakon tačno sat vremena igre Cluj je stigao i do trećeg pogotka. Najbolji pojedinac meča Deac je sjajno uposlio Sigurjonssona koji pogađa same rašlje za 3:1.

Do kraja susreta su obje ekipe imale nekoliko prilika za promjenu rezultata, no ostalo je 3:1 i Cluj je stekao dva gola prednosti pred revanš.

Uzvratni susret se igra 13. jula u 20 sati na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.