Borussia čudesnim golom savladala Chelsea

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su na Signal Iduna Parku u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Chelseaja rezultatom 1:0 te su tako stvorili solidnu prednost uoči revanša koji će se u martu igrati u Londonu.

U prvom poluvremenu Borussia je imala čak 11 šuteva ka gostujućem golmanu, ali je Chelsea imao ozbiljnije prilike. Prvi je zaprijetio Silva u 17. minuti kada je postigao gol koji je na kraju bio poništen jer je loptu u mrežu ubacio rukom. Zbog toga je dobio i žuti karton.

Borussia je najbolju šansu imala u 27. minuti kada je Haller bio za malo neprecizan. Kraj prvog poluvremena obilježio je Felix. Prvo je bio neprecizan iz jedne odlične situacije, a onda je u 38. minuti pogodio i prečku gola domaćih. Ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Chelsea, koji je danas igrao s brojnim skupocjeno plaćenim zvijezdama, prijetio je i na početku drugog poluvremena, ali se istakao golman Kobel koji je u dva navrata zaustavio Jamesa.

Kazna je uslijedila u 63. minuti. Borussia se odbranila nakon jednog kornera, a onda je lopta došla do Adeyemija koji je istrčao gotovo preko cijelog terena, predriblao Fernandeza i golmana te pospremio loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

Chelsea je potom jurnuo po izjednačenje, a najbliže golu bio je u 78. minuti kada se ponovo istakao Kobel, ovaj put odbranivši dobar udarac Koulibalyja. Ostalo je 1:0 za Borussiju.

Revanš između Chelseaja i Borussije Dortmund se igra 7. marta na Stamford Bridgeu.

Izvor:Klix.ba