Boston u velikoj drami pobijedio Miami i zakazao finale NBA lige protiv Golden Statea

Ekipa Bostona pobijedila je Miami u “majstorici” finala Istočne konferencije NBA lige rezultatom 100:96 te tako zakazala veliko finale najjače košarkaške lige svijeta protiv Golden Statea.

Nakon prvih šest utakmica između spomenuta dva kluba rezultat u seriji je glasio 3-3, a pobjednik ovog duela i ujedno putnik u finale odlučen je u noći s nedjelje na ponedjeljak u dvorani FTX Arena pred nešto više od 20.000 gledatelja.

Boston je sjajno otvorio meč i već na otvaranju došao do dvocifrene prednosti (17:7), a dobrom igrom u nastavku prve četvrtine uspjeli su osigurati prednost od 15 poena razlike. Rezultat je glasio 32:17 za goste.

U tom ritmu Boston je nastavio igrati i u drugoj četvrtini i sve vrijeme držao je dvocifrenu prednost, no Miami je uz veliku podršku navijača ubacio u brzinu više u finišu prvog poluvremena te serijom 11:2 smanjio na šest poena. Na poluvremenu je Boston vodio sa 55:49.

Drugo poluvrijeme nije donijelo preveliku promjenu u igri Miamija i Boston je tokom treće četvrtine kontrolisao prednost, a u finišu susreta viđena je prava drama s obzirom na to da se Miami uspio vratiti i prići gostima na dva poena razlike u jednom trenutku, no to je bilo sve od njih i na kraju su razočarali svoje navijače i doživjeli poraz.

Boston je do pobjede nosio sjajni Tatum koji je ubacio 26 poena te dodao 10 skokova i šest asistencija, dok je kod Miamija Butler odigrao novi odličan meč i uz 35 poena dodao devet skokova i jednu asistenciju. Izdvajamo još učinak Browna i Smarta iz Bostona koji su ubacili po 24 poena, što je sigurno odigralo veliku ulogu u pobjedi Celticsa.

U finalu NBA lige će Boston igrati protiv Golden State Warriorsa koji su u finalu Zapadne konferencije bili bolji od Dallasa rezultatom 4:1. Finalna serija NBA lige počinje 3. juna, a Golden State će u prvom duelu biti domaćin.

Izvor:klix.ba