Chelsea i pored apsolutne dominacije spašavao bod protiv Manchester Uniteda

Nogometaši Chelseaja i Manchester Uniteda podijelili su bodove na Stamford Bridgeu u 13. kolu Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Chelsea je od početka utakmice bio daleko bolji rival, a podatak da su imali 68 posto posjeda lopte i čak 10 udaraca ka gostujućem golmanu jasno govori o dominaciji Plavaca u prvom poluvremenu. Ipak, mreže se nisu tresle.

Vrlo brzo nakon što se krenulo s centra u drugom poluvremenu United je došao u vodstvu. Jorginho je napravio veliku grešku na sredini terena kao zadnji igrač odbrane, a Sancho je to iskoristio i sam rutinski riješio situaciju jedan na jedan s golmanom za 0:1.

Jorginho se već u 67. minuti iskupio nakon što je bez problema realizovao penal i izjednačio rezultat na 1:1.

I do kraja utakmice, kao i do tog trenutka, Chelsea je apsolutno dominirao i pravo je čudo da nisu uspjeli postići niti jedan pogodak iz igre. Ostalo je konačnih 1:1.

Chelsea je ostao na prvom mjestu Premiershipa s jednim bodom više u odnosu na drugoplasirani Manchester City. United je skočio na osmu poziciju nakon što je prestigao Brighton i Leicester. Chelsea u narednom kolu gostuje Watfordu, dok će United dočekati Arsenal.