Chiesa spasio Juventus protiv Napolija

Juventus i Napoli remizirali su večeras u Torinu rezultatom 1:1 u susretu 20. kola italijanske Serije A.

Derbi meč ovog kola na kraju nije donio pobjednika, a ne može se reći da je viđen lijep fudbal u Torinu.

Juventus je većim dijelom prvog poluvremena kontrolisao loptu i imao je bolje šanse.

Međutim, realizacija torinskog tima nije bila na nivou. Bilo je dosta situacija koje su morale bolje da se završe, ali fudbaleri Stare dame nisu uspjeli zabiti u prvom dijelu.

Zato jeste Napoli. U 23. minuti Dries Mertens zabija za 1:0 i koristi prvu pravu šansu za goste na utakmici.

Mogao je Napoli i do drugog gola u finišu prvog dijela, ali je ovog puta Szczesny skinuo udarac Zielinskog i na odmor se odlazi vodstvom gostiju od 1:0.

Juventus je nakon nepunih deset minuta igre u nastavku uspio izjednačiti. Federico Chiesa je uz dosta sreće pogodio za 1:1.

To je na kraju bio i konačan rezultat ovog susreta. Imala su oba tima šanse da dođu do drugog gola, ali realizacija je bila veoma slaba i bodovi su podijeljeni.

Napoli je zadržao treće mjesto na tabeli s 40 bodova, dok je Juventus peti s 35.

Izvor: sportsport.ba