Crvena zvezda izgubila u Njemačkoj, Manchester City se namučio protiv Young Boysa

Večerašnjim utakmicama širom Evrope kompletirano je 3. kolo Lige prvaka, a uzbuđenja nije nedostajalo ni u Leipzigu, Bernu i Glasgowu.

Na Red Bull Areni RB Leipzig je ugostio beogradsku Crvenu zvezdu i savladao je rezultatom 3:1.

Igrala se osma minuta kada su Nijemci sjajno izigrali odbranu srbijanskog tima, a Raum lijepo pogodio golmanu kroz noge.

Na 2:0 je povećao ove sezone nestvarni, fenomenalni Xavi Simons. Nizozemac je prošao neometan i sa distance gađao suprotne rašlje sa 23-24 metra. Golman Beograđana je ponovo bio nemoćan.

Nadu je gostima vratio Stamenić malo kasnije, ali je ona ponovo ugašena golom rezerviste Olma koji je postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici ove grupe Manchester City je, iako to rezultat možda ne govori, teže od očekivanog slavio na gostovanju u Bernu protiv Young Boysa identičnim rezultatom kao Leipzig.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu prvake Evrope je u vodstvo doveo Akanji, a za poravnanje je pogodio Ella.

Ipak, da ne bude nekih iznenađenje pobrinuo se Erling Haaland sa dva postignuta gola od kojih je jedan bio sa bijele tačke.

Ljepotica večeri viđena je na Celtic Parku gdje je škotski prvak remizirao sa Atletico Madridom, bilo je 2:2.

Za domaće su pogađali Furuhashi i Palma, dok su za Jorgandžije strijelci bili Griezmann i Morata.

Izvor:Klix.ba