Čudesan nastup Bogdanovića u NBA ligi, utakmicu sezone mu pokvarili LeBron i društvo

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su u Detroitu ekipu Pistonsa rezultatom 124:117, a utakmicu sezonu odigrao je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović.

Lakersi su bolje otvorili susret i konstantno su vodili u prvom poluvremenu u kojem je prednost rasla do konačnih 61:49.

Ipak, Pistonsi u trećoj četvrtini igraju sjajno i potpuno se vraćaju u igru sa zaostatkom od samo jednog poena. Snage za potpuni preokret ipak nisu imali pa su Lakersi do kraja meča rutinski riješili posao i upisali novu pobjedu.

Najefikasniji kod Lakersa bio je James s 35 poena, dok je Davis imao 34 poena i 15 skokova.

Ubjedljivo najbolji kod Detroita bio je Bogdanović koji je za 34 minute na parketu postigao čak 38 poena. Tome je dodao četiri skoka i dvije asistencije. Međutim, izostala je pomoć saigrača pa je sljedeći najbolji bio Ivey sa 16 poena.

Detroit se nalazi na posljednjem mjestu Istočne konferencije NBA lige sa sedam pobjeda i 22 poraza, dok su Lakersi na 12. poziciji Zapada s omjerom 11-15.

Izvor:Klix.ba