Čudesni Bellingham sa dva gola donio pobjedu Realu u El Clasicu

Real Madrid je pobijedio Barcelonu u okviru 11. kola Primere, u prvom El Clasicu ikada odigranom na Montjuïcu, a konačan rezultat susreta je bio 2:1 za madridski sastav.

Katalonski sastav zbog rekonstrukcije stadiona Camp Nou domaće utakmice ove sezone igra na Olimpijskom stadionu Montjuïc gdje je dočekao i najvećeg rivala u utakmici u kojoj je na kraju Real pobijedio poslije velikog preokreta.

Barcelona je do prednosti stigla već u sedmoj minuti susreta. Pokušao je Ilkay Gündoğan odigrati dupli pas sa Ferranom Torresom, ali mu je igrač Reala Aurelien Tchouameni gurnuo u for nakon čega je on izašao sam na Kepu. Rutinski je plasirao loptu u nebranjeni dio gola i doveo Barcelonu u vodstvo u najvećoj utakmici španskog nogometa.

U 22. minuti susreta Kraljevi su pokušali ugroziti gol Ter Stegena, ali je Rudigerov dalekometni udarac otišao pored gola. Igrala se sudijska nadoknada prvog dijela kada je Aurelien Tchouameni hrvačkim zahvatom oborio Ronalda Arauja, no sudija Jesus Gil Manzano nije pokazao na bijelu tačku. To je bilo sve u siromašnom prvom poluvremenu te se na odmor otišlo sa prednosti katalonskog sastava rezultatom 1:0.

Nastavak je donio ponovo bolji početak Barcelone. Inigo Martinez je u 51. minuti susreta pogodio stativu da bi na odbijenu loptu natrčao Ronald Araujo, ali je njegov udarac fenomenalno zaustavio Kepa. Kraljevi su zaprijetili u 67. minuti susreta kada je pokušao Tchouameni, no njegov udarac je u korner odbio Ter Stegen, ali udarac iz ugla nije donio veću opasnost po domaći sastav.

Dvije minute kasnije Real je izjednačio. Jude Bellingham je stigao do jedne lopte i onda maestralnim udarcem savladao Ter Stegena. I kada su mnogi očekivali kraj susreta na scenu je ponovo stupio engleski reprezentativac Jude Bellingham koji je postigao i drugi gol na utakmici i donio velika tri boda Kraljevima.