Čudesni Benzema donio pobjedu Realu u 91. minuti

Ekipa Real Madrida na krilima sjajnog Karima Benzeme slavila je nakon preokreta protiv Elchea u meču 27. kola španske La Lige rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izuzetno opreznoj igri s obje strane, a izdvajamo tek šansu Benzeme u 34. minuti kada je šutirao pored gola.Gosti su hrabrije zaigrali u nastavku, u 58. minuti Courtois je fantastično odbranio šansu Carrilla, ubrzo je Elche možda i oštećen za kazneni udarac, ali u 61. minuti nije bilo spasa za domaći tim. Calvo je glavom fantastično pogodio nakon centaršuta iz kornera i doveo svoj tim u vodstvo, ali slavlje igrača Elchea trajalo je samo 12 minuta s obzirom na to da je Benzema u 73. minuti pogodio za 1:1.

Kada se činilo da će meč završiti rezultatom 1:1, odgovornsot je još jednom preuzeo Karim Benzema koji je nakon fantastične akcije u 91. minuti pogodio za 2:1 i ispostavit će se na kraju, donio pobjedu svom timu. Za francuskog napadača ovo je bio 15. gol u ovoj sezoni.

Nakon ovog trijumfa Real je na drugoj poziciji s pet bodova manje od Atletico Madrida i bodom više od Barcelone, ali i utakmicom više od oba rivala. Naredni meč Real Madrid će igrati protiv Atalante u Ligi prvaka, a oni će braniti prednost iz prvog meča od 1:0. Nakon toga ih očekuje gostovanje kod Celte u Vigu, domaći meč protiv Eibara i onda susret na svom stadionu protiv Barcelone.