MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Dinamo minimalno poražen, Roma bolja od Ajaxa

Dinamo Zagreba nema pozitivan rezultat nakon meča protiv Villareala, dok Arsenal nije uspio pobijediti Slaviju iz Praga.

Modri su na Maksimiru dočekali Villareal, a na kraju je odlučio penal iz finiša prvog poluvremena kada je Livakovića matirao Moreno za konačnih 0:1.Kaznenom udarcu je prethodila neopreznost Tehophilea-Catherinea kojeg je pogodila lopta u ruku.

Inače, i na ovom meču još jednu dobru partiju pružio je Livaković koji je imao niz odličnih odbrana.

U Londonu na meču Arsenala i Slavije viđen je poprilično dramatičan finiš sa dva gola. Završeno je 1:1.

Roma nakon preokreta slavila u Amsterdamu

Fudbaleri Rome večeras su nakon preokreta pobijedili Ajax sa 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Evropske lige, a do pobjede je stigao i Manchester United koji je kao gost bio bolji od Granade sa 2:0.

Ajax je u 39. minuti poveo sa 1:0. Klaassen koristi veliku grešku odbrane Rome i nakon kombinacije s Tadićem pogađa mrežu rimskog kluba i dovodi svoj tim u prednost.

Ajax je u 53. minuti mogao da udvostruči vodstvo. Tadić je izborio penal i sam je odlučio da ga izvede, ali se nije proslavio. Srbijanski fudbaler šutirao je po sredini, ali ga je Lopes pročitao i odbranio je njegov udarac.

Kazna za ovaj promašaj stigla je samo nekoliko minuta kasnije. Pellegrini nije najbolje izveo slobodan udarac, ali golman Ajaxa očajno reaguje i lopta završava u mreži za 1:1.

I kada su svi očekivali da će se meč okončati remijem, Ibanez je tri minute prije kraja meča zakucao loptu u mrežu za veliku pobjedu Rome.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko igrao je do 76. minute za gostujući tim.