Dinamo poražen u Beču od Rapida, Zvezdi bod u Danskoj

Nogometaši Crvene zvezde remizirali su na gostovanju protiv danskog Midtjyllanda rezultatom 1:1 u okviru 3. kola Evropske lige i približili su se prolasku u nokaut fazu takmičenja.

Beograđani su poveli golom Ivanjića u 58. minuti, ali danski tim uspio da dođe do boda golom Dhyra 12 minuta prije kraja za konačnih 1:1.

Na ruku Beograđanima je išao i rezultat iz Bugarske gdje je Braga savladala Ludogorets sa 1:0, te i dalje imaju pet bodova više od Midtjyllanda.

U grupi H bečki Rapid je na svom terenu savladao zagrebački Dinamo 2:1 i dodatno je zakomplikovao stanje u grupi.

Austrijanci su poveli u 9. minuti golom Grulla, a Dinamo je poravnao u 24. minuti preko Oršića. Ipak, deset minuta kasnije Hoffman je pogodio za trijumf Rapida.

U redovima Modrih Amer Gojak je bio starter, ali teren je napustio na poluvremenu, dok je Luka Menalo odigrao svih 90 minuta.

Na tabeli vodi West Ham sa šest bodova koji nešto kasnije igra protiv Genka, dok prostala tri tima imaju po bod.