MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Đoković “pomeo” i na papiru najveću prijetnju u svom žrijebu za plasman u polufinale

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australian Opena novom impresivnom pobjedom, ovoga puta protiv Andreja Rubljova rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:2 i 6:4.

Đoković u posljednja dva kola podiže nivo igre i čini se da su problemi sa zadnjom ložom sve manji, što je svakako ohrabrujuće za sve njegove navijače. Danas je to demonstrirao u duelu protiv Rubljova.

Kada je izvučen žrijeb za Australian Open, Rubljov se činio kao eventualno najteži rival u dijelu žrijeba gdje je i Đoković. Međutim, to se činilo samo na papiru, pošto je na terenu Srbijanac bio dominantan.

U prvom setu Đoković je napravio dupli break i tako rezultatom 6:1 poveo u meču. U tom dijelu igre u nekoliko navrata požalio se glavnom sudiji na provokacije s tribina, što mu se dešava od početka Australian Opena. Nije poznato da li su u pitanju isti provokatori kao i u ranijim duelima.

Drugi set krenuo je dobrim servama obojice tenisera, no Đoković koristi drugi break-loptu pri rezultatu 2:2 i tako dolazi do velike prednosti u setu. Uspio je i drugi put oduzeti servis Rusu za vodstvo od 2:0. Drugi set završen je rezultatom 6:2.

U trećem setu presudan je bio već prvi gem, u kojem Đoković pravi break i sigurno ga održava do kraja meča za konačnih 6:4.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tommyja Paula (35. ATP) koji je u četiri seta bio bolji od Bena Sheltona rano jutros. Zanimljivo, to je za Paula debi u polufinalima nekog od Grand Slam turnira.

Podsjetimo, u drugom polufinalu sastaju se Karen Hačanov i Stefanos Tsitsipas. Mečevi polufinala na rasporedu su u petak.

Izvor:Klix.ba