Druga pobjeda košarkaša BIH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

Košarkaška reprezentacija BiH, u drugom meču kvalifikacija grupe F za plasman na Mundobasket, večeras je gostovala u Botevgradu kod selekcije Bugarske.

Nakon 40 minuta dosta uzbudljive košarke bilo je 75:85 za sastav Vedrana Bosnića.

Od starta su dobro krenuli naši košarkaši u ovaj meč, a prvi period smo riješili u svoju korist rezultatom 19:25, a istakao se Emir Sulejmanović.

Druga četvrtina donosi nešto neizvjesniju košarku, Bugari su poveli prvi put, ali naši se vraćaju i nju riješavaju u svoju korist s 23:25, a u tim trenucima proradio je i Džanan Musa.

U trećem periodu nastavljaju naši igrači sa odličnom igrom, Lazić, Roberson, Musa… pogađaju koš Bugara, a ovaj period BiH je dobila s 19:13.

Nije pao tempo igre “Zmajeva” ni u zadnjem periodu, držali smo Bugare u minusu i na kraju slavili rezultatom 75:85.

Do pobjede su “Zmajeve” nosili kapiten Halilović s 21 i Musa sa 17 poena, te Sulejmanović s 14 poena. Kod Bugara se istakao Kostov sa 13 poena, a pratio ga je Minčev s 12 koševa.