Džeko asistent u pobjedi Intera

Fudbaleri Intera s minimalnih su 1:0 pobijedili Torino na San Siru i došli do sedme uzastopne pobjede u utakmicama Serie A te su privremeno stvorili sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli i trećeplasirani Milan koji imaju utakmicu manje.

Pobjednički pogodak za Inter postigao je nizozemski reprezentativac Denzel Dumfries u 30. minuti. na asistenciju našet Edina Džeke.

Inter na čelu ima 46 bodova, sedam više od Napolija i Milana. Torino je ostao na 11. mjestu sa 25 bodova.

Verona je pod vodstvom Igora Tudora odigrala 1:1 protiv Fiorentine. Domaća ekipa je povela u 17. minuti pogotkom Lasagne, a Firentinci su izjednačili tek u 81. minuti, kad je pogodak postigao Castrovilli.

I susret Roma – Sampdoria je završio podjelom bodova (1:1). Uzbekistanski reprezentativac Eldor Šomurodov doveo je Romu u vodstvo u 72. minuti, ali Sampdoria je u 80. minuti izjednačila preko Gabbiadinija.

Roma je s 32 boda ostala šesta, a Sampdoria je na 15. poziciji s 20 bodova.