Džeko golom u 90. minuti donio pobjedu Intera protiv Venezije

Sjajni Edin Džeko je u večerašnjem susretu 23. kola italijanske Serie A protiv Venezije stigao do devetog pogotka u prvenstvu ove sezone kojim je donio pobjedu svom Interu.Džeko je mrežu zatresao u 90. minuti i tako donio pobjedu svom timu. Gol pogledajte ovdje.

On je pogodio glavom nakon centaršuta s desne strane, a golman Venezije nije imao nikakvu šansu da zaustavi njegov udarac.

Rezultat je nakon prvih 45 minuta bio 1:1. Henry je lijepim golom glavom doveo goste u vodstvo, a stvari na početak je vratio Barella golom u 40. minuti.

Činilo se da će Inter u ovom susretu ostati bez pobjede, no onda je na scenu stupio naš napadač koji je postigao gol i tako svom timu donio izuzetno važna tri boda u borbi za Scudetto.

Džeki je to bio prvi pogodak u 2022. godini kojim je prekinuo golgeterski post koji traje od 4. decembra prošle godine kada je bio strijelac u duelu protiv Rome.

To mu je ujedno bio deveti pogodak u prvenstvu, te 12. u svim takmičenjima za Inter ove sezone.