MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Fantastična partija Muse nije pomogla Realu u El Clasicu

U 27. kolu španskog košarkaškog prvenstva odigran je El Clasico u Barceloni, a na kraju je pobjedu slavila domaća ekipa rezultatom 97:82.

Barcelona je bolje otvorila meč i sve do finiša prve dionice imala je prednost. No, onda je uslijedila serija Madriđana na krilima sjajnog Džanana Muse. Kraljevski klub je sa +7 dočekao drugu dionicu.

Real je imao minimalnu prednost do posljednje tri minute prvog poluvremena kada Barcelona preokreće rezultat i odvodi utakmicu u egal završnicu prvog dijela. Na poluvremenu je Blaugrana imala prednost od pola poena.

Katalonci su na sjajan način započeli drugo poluvrijeme i veoma brzo su se odlijepili na dvocifrenu razliku koja je u jednom trenutku iznosila 17 poena.

U posljednjoj dionici Real pravi seriju od 11:0 i stiže do zaostatka od samo četiri poena. No, vrlo brzo se katalonski tim vratio u meč i opet stigao na dvocifrenu razliku.

Sjajnu partiju odigrao je Musa i meč završio sa 23 poena, pet skokova i dvije asistencije. Barcelonu je predvodio Nikola Mirotić također sa 23 poena.