Fantastični Musa briljirao protiv Barcelone i odveo Real do prvog trofeja u sezoni

Košarkaši Reala osvojili su Superkup Španije nakon što su u finalu u dvorani Palacio Municipal De Deportes San Pablo u Sevilli poslije produžetka pobijedili Barcelonu rezultatom 89:83. Sjajnu partiju ponovo je pružio bh. košarkaš Džnanan Musa koji je postigao 19 poena i osvojio prvi trofej s Kraljevima.

Iako su Katalonci potpuno dominirali u prve dvije i po četvrtine, imali su čak i 12 koševa prednosti, doživjeli su nevjerovatan pad u igri polovinom treće dionice u kojoj je Real napravio seriju 19:2 i potpuno je preokrenuo rezultat.

Uslijedila je velika drama u posljednjih deset minuta. Ekipe su se smijenjivale u vodstvu, a na kraju su se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta igre bilo je jednako uzbudljivo, a Real je bio sretniji i spretniji, te je zasluženo slavio.

Musa je na terenu proveo 36 minuta, a za to vrijeme postigao je 19 poena, te je uz dva skoka i tri asistencije bio jedan od najboljih u redovima Reala, a veoma zapažen je bio i u fazi odbrane.

Raspoloženi kod Kraljeva bili su još Tavares sa 24 poena i 12 skokova, te Lull sa 14 poena.

U redovima Barcelone najefikasniji je bio Sanli sa 21 poenom, a Laprovittola je dodao 12.

Podsjetimo, Real je u u subotu u prvom susretu polufinala Superkupa Španije bio bolji od Real Betisa ubjedljivim rezultatom 100:69, dok je Barcelona savladala Joventut rezultatom 91:74.

U susretu protiv Betisa, najefikasniji igrač u timu Reala bio je naš Džanan Musa koji je susret završio sa 21 ubačenim poenom, a pored toga imao je i četiri skoka i sedam asistencija. Na parketu je proveo 23 minute, a na kraju je ponio epitet igrača utakmice.

Za Kraljeve je ovo peti uzastopni i ukupno osmi trofej u Superkupu Španije.

IZVOR: KLIX.BA