MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Fenerbahče na pogon Edina Džeke došao do nove pobjede i prve pozicije na tabeli

Nogometaši Fenerbahčea su u posljednjoj utakmici 2. kola turske Superlige slavili na gostovanju kod Samsunspora rezultatom 2:0 i na taj način izbili na prvu poziciju tabele.

Fener je lako i bez većih problema slavio u gostima kod novog člana prvog ranga turskog nogometa, a jedan od dva gola bio je djelo Edina Džeke.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine u prvom je poluvremenu propustio jednu dobru priliku, kada je u 31. minuti iz sjajne situacije šutirao preko gola.

Drugi put Dijamant je bio mnogo precizniji. Sredinom drugog dijela našao se u preslikanoj situaciji, ali je sada za razliku od prvog puta uspio zatresti mrežu.

Centrirao je Cengiz Under, a naš napadač loptu glavom proslijedio u gol. Bio je ovo njegov treći pogodak u ligi ove sezone.

Do kraja meča potvrdu pobjede ekipe iz Istanbula režirao je Poljak Szymanski golom u sudijskoj nadokandi.

Fener, koji jedini u Turskoj nakon dva kola ima isto toliko trijumfa, u ćetvrtak će igrati playoff za ulazak u Konferencijsku ligu, a protivnik će im biti nizozemski Twente.

Izvor:Klix.ba