Fenomenalni Demirović nastavio golgetersku seriju sa dva pogotka za 12 minuta

Nogometaši Augsburga slavili su na gostovanju protiv Schalkea rezultatom 3:2, a dvostruki strijelac bio je bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Nakon što je svojim golom u dresu Zmajeva srušio Crnu Goru, napadač Augsburga je postigao dva brza pogotoka protiv protiv popularnih Rudara iz Gelzenkirhena.

Prvo je u 9. minuti načeo mrežu preciznim udarcem iskosa s desetak metara za 1:0, a već u 21. minuti dobro je ispratio akciju i ponovo je matirao golmana Schalkea za 2:0.

Bio je to njegov četvrti bundesligaški gol sezone, a pogotke pogledajte ovdje i ovdje.

Nadu domaćima vratio je Terodde koji je u 33. minuti smanjio na 2:1, a Schalke je izjednačio preko Kraussa u 63. minuti. Ipak, Augsburg je do pobjede došao golom Hahna u 77. minuti za konačnih 3:2.

Izvor:Klix.ba