MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Ferencvaros savladao Zvezdu, nastupili Gojak i Bešić

Nogometaši Ferencvaroša pobijedili su u Budimpešti u 4. kolu Evropske lige ekipu Crvene zvezde rezultatom 2:1 te su tako došli na korak do prolaza u nokaut fazu drugog po rangu evropskog takmičenja. Ujedno su se revanširali za nedavni poraz u Beogradu.

Mađarski klub poveo je sredinom prvog poluvremena golom Zachariassena, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena. Zvezda već u prvoj minuti nastavka dolazi do gola, ali je on bio poništen nakon gledanja VAR-a zbog igranja rukom.

Ipak, devet minuta kasnije Mitrović postiže gol za izjednačenje. Slavlje domaćih je trajalo svega šest minuta budući da je Mmaee postigao gol za konačnih 2:1.

Muhamed Bešić i Amer Gojak igrali su od prve minute za pobjednički tim, dok su Eldar Ćivić i Adnan Kovačević preskočili ovaj duel zbog povreda. Ferencvaroš je nakon četiri kola prvi na tabeli s devet bodova, Trabzonspor i Monaco imaju po šest, dok je Zvezda ostala na tri osvojena boda.

Najveću senzaciju večeri umalo su priredili nogometaši Manchester Uniteda koji su uspjeli savladati Omoniju na Old Traffordu golom u trećoj minuti sudijske nadoknade. Junak je bio McTominay.

U grupi E prvi je Real Sociedad s 12 bodova, United ima devet, Sheriff tri, a Omonia je bez bodova.

Izvor:Klix.ba