Formula 1: Vozač Mercedesa Valtteri Bottas pobjednik utrke za Veliku nagradu Turske

Vozač Mercedesa Valtteri Bottas pobijedio je na utrci Formule 1 koja je danas vožena u Istanbulu za Veliku nagradu Turske, što mu je prva pobjeda ove sezone

Na stazi Interocity Park u gradu na Bosforu vožena je 16. utrka sezone Formule 1.

Bottas je utrku počeo s prve startne pozicije i odličnom vožnjom je uspio kao prvoplasirani preći i ciljnu liniju nakon odvezenih 58 krugova.

Na drugom mjestu utrku je završio Max Verstappen, a odmah iza njega trećeplasirani je bio njegov timski kolega iz Red Bulla Sergio Perez. Red Bull je na utrci u Turskoj imao crveno-bijele bolide kako bi odao počast svom proizvođaču motora Hondi, koja se ove godine povlači iz Formule 1.

Četvrto mjesto je zauzeo Ferrarijev vozač Charles Leclerc, a Mercedesov vozač Lewis Hamilton je završio kao petoplasirani. Treba podsjetiti da je Hamilton bio najbrži na treningu, ali da je zbog promjene pogonske jedinice na bolidu startao tek s 11. startne pozicije.

Pierre Gasly (AlphaTauri) je uspio doći do šeste pozicije, Lando Norris (McLaren) do sedme, a Carlos Sainz u drugom Ferrariju do osmog mjesta. Krug desetorice zatvaraju Lance Stroll te Esteban Ocon koji jedini nije promijenio gume cijelu utrku.

Max Verstappen je nakon ove utrke vodeći u poretku vozača s 262,5 bodova, a šest bodova manje na drugom mjestu ima Lewis Hamilton. Valtteri Bottas je sakupio 177, Lando Norris 145, a Sergio Perez 135 bodova.

Naredna utrka Formule 1 vozit će se 24. oktobra u Austinu za Veliku nagradu SAD-a.