MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Galatasaray priredio šok savladavši United na Old Traffordu, Bayern se namučio u Kopenhagenu

Širom Evrope večeras su igrane utakmice drugog kola Lige prvaka, a vidjeli smo nekoliko iznenađenja i pregršt uzbudljivih preokreta.

Manchester United je nastavio s užasnim rezultatima ove sezone doživjevši poraz (2:3) protiv Galatasaraya na svom terenu.

United je dva puta u ovom meču imao vodstvo, a oba gola postigao je Rasmus Hojlund. No, sjajni Turci oba puta su se vraćali u igru golovima Wilfrieda Zahe i Kerema Akturkoglua.

Igrao se 77. minut kada je crveni karton dobio Casemiro, a dosuđen je penal za Galatasaray. No, Mauro Icardi je šutirao pored gola iz penala i tako upropastio najbolju šansu da Galatasarayu donese veliku pobjedu.

Iako je promašio penal, u narednom napadu Icardi se iskupio i nakon kontre pogodio za nevjerovatnih i šokantnih 2:3.

U istoj toj grupi Bayern je došao do očekivane pobjede na gostovanju Kopenhagenu, ali se namučio i preokrenuo za 2:1 na kraju.

Iako su Bavarci napadali od prve do posljednje minute, domaćin je prvi poveo u 56. minuti. Lukas Lerager je pogodio za erupciju oduševljenja na Parkenu.

Bayern je tada prebacio u “brzinu” više i uspio doći do preokreta. Prvo je Jamal Musiala u 67. minuti pogodio nakon sjajne solo-akcije, da bi Mathys Tel pogodio za konačnih 1:2 sedam minuta prije kraja utakmice.

Bayern je na maksimalnom učinku sa šest bodova, Galatasaray ima četiri, Kopenhagen jedan, a Manchester United je šokantno posljednji u grupi. Treneru Eriku ten Hagu bi to mogla biti i posljednja utakmica na klupi Crvenih đavola.

U grupi D večeras je odigrana samo jedna utakmica, pošto je u ranijem terminu Real Sociedad slavio protiv Salzburga na gostovanju.

U toj večerašnjoj utakmici Inter je uz mnogo muke slavio protiv Benfice u derbiju rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Marcus Thuram u 62. minuti nakon što mu je sjajnu povratnu loptu odigrao Denzel Dumfries.

Inter se pobjedom poravnao sa Sociedadom na čelu grupe sa po četiri boda, dok tri ima Salzburg našeg Amara Dedića. Benfica je bez boda.

Rezultati i strijelci:

Grupa A:

Kopenhagen – Bayern 1:2 (Lerager 56′ / Musiala 67′, Tel 83′)

Manchester United – Galatasaray 2:3 (Hojlund 17′, 67′ / Zaha 23′, Akturkoglu 71′, Icardi 81′)