I Benzema je samo čovjek: Promašio dva penala i upisao se u negativne rekorde Reala

Nogometaši Reala su sinoć savladali Osasunu u gostima rezultatom 3:1 u 33. kolu La Lige i došli nadomak osvajanja španskog prvenstva.

David Alaba je u 12. minuti pogodio za 1:0, Ante Budimir je već u narednom napadu poravnao na 1:1, a da Real ode na odmor s vodstvom pobrinuo se Marco Asensio u 45. minuti.

Početkom drugog poluvremena desilo se nešto što mnogi nisu mogli vjerovali da je moguće da se desi. Karim Benzema, vjerovatno najbolji igrač svijeta u ovom trenutku, je promašio dva penala u razmaku od samo sedam minuta.

Benzema je u 52. minuti šutirao s bijele tačke u lijevu stranu, a Sergio Herrera je pročitao njegovu namjeru i odbranio udarac.

U 59. minuti golman Osasune je pokazivao da će se baciti u suprotnu stranu te je na taj način dekoncentrisao Francuza koji je odlučio šutirati na isti način kao i prvi put, a Herrera se ponovo bacio u istu stranu i odbranio i drugi udarac.

Benzema se na taj način upisao u negativne rekorde Reala jer je postao prvi igrač Kraljevskog kluba koji je promašio dva penala na jednoj utakmici španskog prvenstva.

Te promašaje Osasuna ipak nije uspjela kazniti, a kada je domaća ekipa bacila sve karte u napad nakon kontranapada kojeg je počeo upravo Benzema u 90+6. minuti Lucas Vazquez je postavio konačnih 3:1.

Real Madrid se ovom pobjedom približio tituli prvaka i bit će pravo čudo ukoliko je ne osvoji.