Inter u 121. minuti savladao Juventus i osvojio Super kup, prvi trofej u Italiji za Džeku

Nogometaši Intera osvojili su Super kup Italije nakon što su u večerašnjem finalu na stadionu Giuseppe Meazza pobijedili ekipu Juventusa rezultatom 2:1 poslije produžetaka.

Inter je bio daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, redale su se prilike pred golom Juventusa, ali Stara dama došla prva u vodstvo. Morata je uputio loptu koja je došla do McKennieja na kojeg je odbrana Intera potpuno zaboravila pa mu nije bilo teško dovesti Juve u vodstvo.

Ipak, slavlje im je trajalo svega deset minuta budući da je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko inteligentno uspio izboriti penal za Inter. Siguran realizator s bijele tačke bio je Martinez za zasluženo izjednačenje Intera. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Inter je u nastavku meča imao i veću inicijativu i posjed lopte, ali je bio znatno manje opasan pred golom Juventusa pa se uklopio u generalno dosta lošije drugo poluvrijeme u kojem nije bilo pogodaka.

Juventus se nije probudio ni u produžecima, ali su igrali sjajno u defanzivi pa agilniji Inter jednostavno nije mogao do gola sve do 121. minute kada je bukvalno u posljednjim sekundama pogodio Sanchez za zasluženu pobjedu od 2:1.

Džeko je igrao do 76. minute kada je umjesto njega ušao Correa, a pola sata prije kraja meča je dobio i žuti karton. Edinu je ovo ujedno prvi trofej otkako igra u Italiji.