MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Italija se prva plasirala u osminu finala Eura

Sjajna Italija je večeras savladala Švicarsku i postala prva reprezentacija koja se plasirala u osminu finala Eura.

U susretu drugog kola grupe A na Olimpicu u Rimu Azzurri su opravdali ulogu favorita i pobijedili su Švicarsku rezultatom 3:0.

Italijani su zaprijetili prvi put već u 10. minuti kada je Immobile šutirao nakon asistencije Spinazzole, ali je lopta otišla preko gola.

U 19. minuti Sommer je matiran, no pogodak Chiellinija je opravdano poništen nakon asistencije VAR-a jer je štoper Italije igrao rukom. Nedugo nakon toga kapiten Azzurra je zbog povrede morao napustiti igru, a umjesto njega ušao je Acerbi.

Italija je povela u 26. minuti. Sjajni Berardi je probio po desnoj strani u uposlio Locatellija kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za 1:0.

Domaćin je u Rimu i pored vodstva nastavio s napadima. U 34. minuti velike prilike su propustili Immobile i Insigne, a tri minute kasnije i Spinazzola.

U 52. minuti ugašene su sve šanse Švicaraca da mogu stići barem do boda. Locatelli je sjajno pogodio udarcem 20 metara i udvostručio prednost Azzurra.

Švicarci su zaprijetili prvi put golu Donnarumme nakon sat vremena igre kada su u dva uzastopna napada pokušali Shaqiri i Zuber, ali rezultat se nije promijenio.

Italijani su do kraja meča rutinski sačuvali prednost, u 89. minuti je Immobile postavio konačnih 3:0, te su Azzurri sa šest bodova iz dva kola postali prvi koji su se plasirali u osminu finala Eura.

Podsjetimo, ranije danas u ovoj grupi odigrali su Vels i Turska. Velšani su slavili sa 2:0 pogocima Ramseyja i Robertsa.

Prvi meč dana u grupi B u Sankt Peterburgu odigrali su Rusija i Finska. Slavili su domaćini rezultatom 1:0, a strijelac je bio Mirančuk.